
Klimastěna
Budoucnost ve vytápění
Zažijte sálavé teplo v nejmrazivějších dnech a příjemný ochlazující pocit vinného sklípku při tropických venkovních teplotách.
Učiňte ze svého domova komfortní a zdravé místo pro vás i vaše blízké.
Představujeme vám budoucnost topení, vodní topný a chladící systém ve stěnách a stropech.
Dopřejte si sálavé teplo v mrazivých dnech a příjemný ochlazující pocit vinného sklípku při tropických venkovních teplotách.
Časté mýty..
Teplo jde nahoru
Začněme hned z ostra! ,,Nemůže to fungovat, teplo jde nahoru”. Ať už se tento výrok zdá jakkoliv odzbrojující a pádný argument pro ukončení výroby stropního topení, není tomu tak, ale jak to?
Jde totiž, jako vždy ve fyzice, o vztažnou soustavu. Teplo se předává třemi způsoby vedením (kondukcí), prouděním (konvekcí), které se využívá u radiátorů a nebo lze teplo předávat sáláním. Sálání je vyzařování elektromagnetických vln, dokonce k této tepelné výměně dochází i ve vakuu. Krásným příkladem předání tepla sáláním je naše Slunce.
My tohoto jevu využíváme, v Klimastěny proudí teplá voda, která předává teplo formou sálání do prostoru. Zahřívá tak jednotlivé objekty, konstrukce a působí příjemně na osoby v prostoru.
Celkový výkon potom kromě rozdílu teplot, Stefanova–Boltzmannova konstanty, materiálu vyzařující hmoty a ovlivňuje také plocha. Pro maximalizaci výkonu a komfortu Klimastěny, využíváme velké plochy jako stropy a stěny.


Je to drahé
U stropního a stěnového topení a chlazení lidé mylně nabývají dojmu, že tato řešení jsou drahá a nedostupná. Opak je však pravdou.
Systém Klimastěna je cenově srovnatelný s podlahovým vytápěním. A když vezmeme v úvahu, že pokud byste chtěli pokrýt jinými systémy stejné funkce, museli byste objekt i chladit například klimatizacemi, je systém Klimastěna i o 50% levnější než jiná řešení. K tomu když započteme energetické úspory a tepelnou pohodu, kterou Klimastěna zajišťuje, dostáváme se k nadstandardnímu poměru cena/výkon.
Nemůžu si přibít obrázek
Pokud jsou ve zdi trubky, jak bych si mohl zatlouci obrázek?
Rozteč jednotlivých trubiček je cca 5 cm, jde tedy pouze o to se hřebíkem nebo vrtačkou trefit mezi ně. Pro oba tábory věřících jak ve statistiku, tak i Murphyho zákony, nabízíme tři způsoby jak poličku a další interiérové prvky připevnit bez sebemenších obav.
1.) Uzavřete systém a nechte stěnu ochladit. Navlhčeným hadrem udělejte vlhkou horizontální čáru alespoň 20cm dlouhou. Zapněte Klimastěnu a kde vlhké skvrny mizí jako poslední tam můžete bezpečně vrtat nebo zatloukat.
2.) Systém se nachází 3-5 mm pod povrchem a je vyroben z odolného plastu. Zkuste tedy opatrně hloubit díru, pokud narazíte na trubku stačí udělat požadovanou díru 2 cm napravo nebo nalevo.
3.) Další varianta je zapůjčení termokamery.
Nelze instalovat osvětlení a další stropní prvky
Pokud mám trubky ve stropě, jak bych mohl instalovat osvětlení a vzduchotechniku nebo boxovací pytel?
Klimastěna je sama o sobě velice variabilní. Při návrhu bereme ohledy na další instalace a využití maxima plochy, elektroinstalace může vést mezi jednotlivými trubičkami, VZT nad systémem a profuky mezi jednotlivými elementy systému. Klimastěna je ze své podstaty oproti ostatním systémům velice lehká a tak nejsou potřeba při instalaci do podhledů žádné zvláštní ukotvení apod. Boxovací pytel doporučujeme upevnit do stropu podle pokynů výrobce, nicméně kotvící prvek může bez rizik procházet mezi trubičkami systému.
S tak nízkým teplotním spádem nelze prostor vytopit
Pokud v systému proudí 25°C, jak tím chcete vytopit dům, když v radiátorech je potřeba teplota vícenásobně vyšší?
Pro někoho to může znít šíleně, ale opravdu lze udržet komfort v domě s velmi nízkými teplotními spády.
Jde o to, že člověk, počítač, lednice a tak dále, se chovají vůči svému okolí nikoli jako spotřebiče, ale jako zdroje tepla, teplo přímo vyzařují. Nicméně dům má své tepelné ztráty a abychom mohli udržet uvnitř komfortní prostředí, musíme tyto tepelné ztráty pokrýt topným výkonem.
Topný výkon nám říká, kolik jsme z tělesa nebo plochy schopni získat tepla. To ovlivňují zjednodušeně tyto faktory, teplota a velikost. Klimastěna tedy využívá maximum plochy při minimální teplotě, pro dosažení požadovaného topného výkonu.
Takový systém se při chlazení musí rosit
Když budu mít doma “saunu” a trubkama začne proudit ledová voda, musí mi doma začít pršet, nebo ne?
Rosný bod, tedy podmínky, za kterých dochází ke kondenzaci vzduchu, je pro systém limitací, ale s tím se počítá. Systémem lze chladit dvěma způsoby. Buď máme teplotu chladící vody statickou a topíme teplotním spádem nad standardním rosným bodem (16°C-19°C), a nebo máme teplotní spád počítaný dynamicky, tedy v závislosti na podmínkách (teplota vzduchu a vlhkost), kdy řídící jednotka přepočítává aktuální rosný bod a míchá co nejchladnější vodu do systému. Tímto způsobem můžeme dlouhodobě dosahovat nejvyššího chladícího výkonu. V obou případech je systém zabezpečen proti kondezaci minimálně dvojí ochranou.
1.) Řídící systém pouští do systému pouze vodu s teplotou minimálně 1°C nad rosným bodem.
2.) Nezávislé čidlo kondenzace na rozdělovači systému, které v případě rosení vypne oběhové čerpadlo.
V případě proražení to už nikdy neopravím…
Mít trubky hned pod omítkou po stěně? Jak bych to asi opravoval?
Jako materiál se používá polypropylen druhé generace pro rozvody, ty jsou dimenzovány na 50+°C vodu a 4 – 5 Baru tlaku potrubí. V našem stěnovém topení se teplota vody pohybuje od 14°C do 30°C a tlak v potrubí je 1-2 Baru. To znamená, že materiál je zatěžován pouze z poloviny.
Systém, po nainstalování a před nanesením omítky, je vystaven tlakové zkoušce 9 Barů což je 5 násobek provozního tlaku, při které by špatný svár nebo miniaturní poškození hned praskly. Pokud stěnové topení omylem navrtáte, je nutné v místě poškození udělat otvor cca 5×15 cm, kde příčinu odstraníme. Oprava je cca na 15 min, poté se otvor pouze zaštukuje.
Proč si klimastěnu zamilujete?
Učiňte ze svého domova komfortní a zdravé místo pro vás i vaše blízké.
Nízká provozní teplota
Systém pracuje s extrémně nízkými teplotami při topení což má dva dopady, uleví vašim zdrojům energie a váš bankovní účet si bude muset zvykat na nižší vyúčtování.
Rychlá reakční doba
Vracíte se z hor do chladného domu? Nebo vás překvapilo ochlazení? S Klimastenou máte požadovanou teplotu během pár minut.
Zabraňuje přehřívání
Propocené noci a horko už vás trápit nebudou – Klimastěna zajistí pohodlí.
Topení a chlazení
Proč mít dva systémy na obstarávání perfektního teplotního prostředí? S Klimastenou vám stačí jeden – v létě ochladí, v zimě zahřeje a vždy zajistí maximální komfort.
Eliminuje vlhkost
Nepříjemný zápach, vlhkost, dýchací problémy, plíseň… Vypněte tento horor a zapněte Klimastěnu.
Nízké provozní náklady
Nízké provozní teploty, efektivní sálání a lepší izolace snižují náklady na topení a chlazení až o 50 %.
Instalace a ovládání
Klimastěnu lze zabudovat do stěn, šikmin, podhledů i stropů, a to mokrou nebo suchou metodou. Je vhodná i pro dodatečnou montáž v kombinaci s vnitřním zateplením, příčkami či podhledy.
Ovládání je flexibilní – lze ji řídit přes aplikaci a řídicí jednotku nebo manuálně pomocí termostatických hlavic, podobně jako u radiátorů.
Chytrá aplikace
Klimastěnu lze napojit na chytrou domácnost nebo dodat s řídícím systémem a ovládání pak následně z telefonu či počítače může vypadat takto.

Aplikace v PC

Aplikace v mobilu

Klimastěn
Nezávazná poptávka
Máte-li dotazy a chcete o klimasteně vědět více, kontaktujte nás. Rádi Vám poradíme.
Vyplňte formulář níže.